Azt már megszoktuk, hogy a szélsőjobboldal előszeretettel szokta a híres, elismert magyarokat, főleg írókat, költőket persze haláluk után sajátjaikként beállítani. Gyakran teszik ezt Kossuth Lajossal, Széchenyi Istvánnal, Rejtő Jenővel, Petőfivel, Radnótival, Ady Endrével és most legutoljára már József Attilával is.
A Jobbik.net portál eddig sem a realisztikus gondolkodás és történelemtudás bemutatótere volt, de Stoffán György április 20-i, József Attiláról írt cikkében teljesen bebizonyította mind saját, mind az általa képviselt közösség tudáshiányát.
Szó szerinti idézet Stoffántól:
És csillagunk ismét tündöklik az égen.
Íme a szó szerinti idézet Stoffántól: (Stoffán Györgynek, a magyar nyelv helyesírása ellen intézett merényletei miatt mi kérünk elnézést…)
Azt ugyan Stoffán úr nem részletezte, hogy melyik EÜ törvényt hozta fel példának, de hiányos történelemtudását ismerve méltán vélelmezhetjük, hogy a jelenlegi, piacgazdaságon alapuló, Európai Uniós, NATO-tag Magyarország parlamentjének megszavazott törvényéről beszél, mely törvény egyetlen szocialista, vagy kommunista országban még csak mutatóban sem volt soha. A vizitdíj és hasonló rendelkezések mind-mind a háború előtti „Mária országában” voltak elterjedve. A jelenlegi, megszorításokat tartalmazó és elégedetlenséget kiváltó intézkedések, mind a rendszerváltás után, a felső középosztály érdekeit védve születtek. Ajánljuk ezzel kapcsolatban Stoffán úr figyelmébe a „Miért balról előz a jobb?” című korábbi cikkünket!
(Stoffán Györgynek, a magyar nyelv helyesírása ellen intézett attackjai miatt ismét elnézést kérünk…)
De igenis tud. Az élő példa pedig ott van Stoffán György szeme előtt: József Attilának hívják!
Csak a tisztánlátás kedvéért:
József Attila, 1930. szeptember 1-én ő maga is ott van a nagy budapesti munkástüntetésen. 1930 őszén tagja lesz az illegális kommunista pártnak, s a proletárforradalom „nyelvére” írja át korábbi verseit. A mozgalomban ismerkedik meg Szántó Judittal, akivel 1930 végén összeköti életét. Novemberben több társával együtt kilép az egyre inkéább jobbra tolódó Bartha Miklós Társaságból. Hamarosan bekapcsolódik a névleg szociáldemokrata, valójában kommunistákkal szimpatizáló Jaurčs-munkaközösségbe. 1931 márciusában jelenik meg a Döntsd a tőkét, ne siránkozz című verseskötete, melyet a hatóság elkoboz, s a Szocialisták című verse miatt osztály elleni izgatás vádjával eljárást indítanak ellene „Mária országában”.
1932 februárjában ismét tagja lesz a most balra forduló Bartha Miklós Társaságnak. Fölkérik egy kommunista orientációjú folyóirat indítására. Júniusban meg is jelenik a Fejtő Ferenccel közösen szerkesztett „Valóság” első és egyetlen száma. Részt vesz az illegális kommunista párt letartóztatott vezetőinek, Sallai Imrének és Fürst Sándornak statáriális bíróság elé állítása elleni tiltakozó akcióban, amiért újabb pert akasztanak nyakába és pénzbüntetésre ítélik.
József Attilának 1931 márciusában jelenik meg a „Döntsd a tőkét, ne siránkozz” című verseskötete.
(József Attila verse)
hadd tudjuk meg újra és újra, hogy véletlenül, tusa nélkül csatát nem nyerünk.
Párbeszéd (József Attila)
Hexaméterek
BURZSOÁ:Szép proletár, hova mégy? No fiam, nézd, állj meg a szóra!
PROLETÁR:Nem fogsz úgyse becsapni, minek tartasz föl utamban!
BURZSOÁ:Áll, jaj, a drága üzem, jöjj, dolgozz, nagy fizetést kapsz!
PROLETÁR:Öntudatos munkás, amig él, nem tör soha sztrájkot!
BURZSOÁ:Öntudatos munkásról szólsz s az csak te magad vagy!
PROLETÁR:Én magam-é? Nem társaim tettek-e öntudatossá?
BURZSOÁ:Társaid eljönnek munkát könyörögni maholnap!
PROLETÁR:Majd mikor eljönnek könyörögni, velük jövök én is!
BURZSOÁ:Gondold meg, hogy az asszony vár az üres fazekakkal!
PROLETÁR:Eddig is úgy várt, színig üres fazekával az asszony!
BURZSOÁ:Kölyköd is elpatkol, már most oly deszka-soványka!
PROLETÁR:Arra felelj, mért vékony, hogyha töröm magam érte?
BURZSOÁ:Visszaveszek mindenkit, tégedet újra kidoblak!
PROLETÁR;Együtt tettük le, föl is együtt vesszük a munkát!
BURZSOÁ:Járhat a szád, egyedül csavarogsz majd éhen az uccán!
PROLETÁR:Biz egyedül, kereken tizenöt millió proletárral!
BURZSOÁ:Látom már, te valál üzememben a fő-fő uszító!
PROLETÁR:Én, mikor én s amikor nem, akkor a másik, a többi!
BURZSOÁ:Még tréfálsz, te bitang? Besoroztatlak katonának!
PROLETÁR:Éppen jó, katonáéknál kell most agitátor!
BURZSOÁ:Elvetemült uszitó! Fegyházba vitetlek azonnal!
PROLETÁR:Torkodat, ejh, használd, mielőtt a kötélre kerülne!
Így sietett el a burzsuj a rendőrségre haraggal,hozni a csizmás andrisokat, hogy a drága üzembesortűz hajtsa a munkások seregét haloványans elsietett proletártestvérünk is, hogy a géppelmegfontolja, miként vihetik vérszín lobogóvaltársaik ősi ügyét a cipész szakmában is addigbérletörés ellen harcolván béremelésre,míg okulón eme harcból is belátja a többség,hogy csak az öntudatos proletárok diktaturájavethet véget a burzsikizsákmányolásnak örökre.
(1931. május)